Rekrutacja do klasy I
Rekrutacja do szkoły obwodowej trwa od 21 lutego do 4 marca. Ogłoszenie listy dzieci przyjętych nastąpi 18 marca.
Wszystkie szczegółowe informacje znajdą Państwo w Informatorze umieszczonym na stronie szkoły.
Sekretariat czynny od 7.30 - 15.30.
W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji dyspozycji (tel. 618130381/ spnr4@lubon.pl).
Tragiczny jubileusz
Minęło 50 lat od największej i najtragiczniejszej katastrofy w dziejach Lubonia.
Miała ona miejsce 22 lutego 1972 r. o godz. 23.07 w Zakładach Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego. W budynku Oddziału Produkcji Dekstryn nastąpił wielki wybuch. Następstwem tego był pożar i zawalenie się kilkupiętrowego budynku .W wyniku katastrofy śmierć poniosło 17 pracowników trzeciej zmiany. Było też wielu rannych wśród pracowników i ratowników.
Dla upamiętnienia tej tragedii, na terenie Zakładów, odbyła się miejska uroczystość. Przy pomniku ofiar katastrofy zgromadziły się rodziny, władze miasta, Klub Seniora „Wigor”, Lubońska Straż Pożarna, mieszkańcy Lubonia oraz delegacje lubońskich szkół .
W trakcie uroczystości zostały odczytane imiona i nazwiska ofiar, następnie złożono kwiaty i zapalono znicze. Na koniec głos zabrała pani Burmistrz Małgorzata Machalska, która we wzruszających słowach zapewniła, że wydarzenie to na zawsze pozostanie w pamięci lubonian.
W uroczystości uczestniczyła też delegacja naszej szkoły.
Anna Zamelska
11
Darowizna od WORD
Dzięki współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Poznaniu w dniu 17.02.2022r. odebraliśmy pakiet znaków drogowych, które będą wykorzystane m.in. do uzyskiwania przez naszych uczniów Karty Rowerowej. Taki pakiet pomocy dydaktycznych pozwoli uczniom uczyć się przez doświadczanie.
Bardzo dziękuję uczniom kl. 8d i 8b za wsparcie i prezentację znaków.
A.Antczak
Zabawy ruchowe z xbox - kinect
Odkąd na naszej świetlicy pojawił się xbox – kinect, cieszy się wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem. Jesteśmy zadowoleni, widząc, kiedy uczniowie mogą spełniać swoje zainteresowania poprzez ruch, grupową współpracę i taniec. Zapraszamy do udziału w zajęciach z x- boxem.
Konkurs Świetlik miesiąca
Jak tradycja w świetlicy nakazuje, co miesiąc jest wyłaniany Świetlik miesiąca. Jest to uczeń, który swoim zachowaniem oraz zaangażowaniem w pomoc zasłużył na dyplom oraz nagrody.
Mamy zaszczyt ogłosić, że w tym miesiącu Świetlikami miesiąca zostały:
Aleksandra Kryg z klasy 1a
Zofia Stroińska z klasy 2b
Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Karnawał w naszej świetlicy!
Do naszej świetlicy zawitał karnawał. Z tej okazji nasze uzdolnione dzieci stworzyły piękne i kolorowe maski karnawałowe. Maski zostały wykorzystane jako element stroju na klasowym baliku karnawałowym.
Projekt e-twinning
Rozpoczęliśmy pracę nad projektem eTwinning - The Cultural Diversity of Our World (Różnorodność Kulturowa Naszego Świata). Razem ze szkołami z Turcji, Portugalii i Rumunii, będziemy poznawać kraje partnerów i ich tradycje.
Tajemniczych uczestników z naszej szkoły będziecie mogli poznać niedługo, ale... żeby ich poznać, będzie się trzeba zabawić w detektywa :)))
Marta Górna
Tydzień tolerancji
Tolerancja i życzliwość to niezwykle cenne wartości zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić ich znaczenie uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w różnych działaniach z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, który przypada 16 listopada. Głównym celem tych działań było uzmysłowienie uczniom, że wzajemna życzliwość i tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich.
W ramach obchodów ,,Tygodnia tolerancji'' uczniowie klas 1-3 wysłuchali bajkę terapeutyczną ,,Smok Josh '' Diany Hsu. Po wysłuchaniu bajki rozgorzała dyskusja na temat usłyszanych wydarzeń oraz o tym, jak możemy okazać życzliwość. Dzieci uświadomiły sobie, że w przyjaźni najważniejsza jest relacja, niezależnie od wyglądu zewnętrznego czy cech charakteru. Realizowana akcja przybliżyła znaczenie tolerancji, przyjaźni i pomocy drugiemu człowiekowi. Na zakończenie zajęć każdy uczeń/uczennica otrzymali czystą kartkę papieru z namalowana kropką na środku. Pokazało to uczniom, że niezależnie od tego jacy jesteśmy, otrzymując takie same możliwości na początku swojej pracy, możemy pokazać światu nasze talenty, predyspozycje. Każde dziecko stworzyło własny obraz, wykorzystując swoją kreatywność.
Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w zajęciach, na których zapoznali się z tematem tolerancji, rozmawiali o poszanowaniu drugiego człowieka, o pomocy potrzebującym. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, czym jest tolerancja, jakie są przyczyny i przejawy nietolerancji, jak im zapobiegać oraz czym są stereotypy.
Po skończonych zajęciach, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym, uczniowie wykonali „Drzewo życzliwości”, na którym każdy uczeń mógł zamieścić swoje pozdrowienia i dobre słowo.
Wszystkie prace uczniów, a także drzewo życzliwości można podziwiać w głównym holu szkoły.
Agata Gałka
1
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022
Jesteśmy w trakcie Igrzysk i świętowania pierwszego sukcesu. Trzymamy kciuki za starty wszystkich sportowców. Tymczasem zaprezentuję prace uczennic kl. 8b, d i 5a, b. pt.: ‘’Plakat reklamujący IO 2022”
Zofia Piotrowska
Zebrania z Rodzicami.
Szanowni Rodzice zapraszamy na najbliższe zebrania on-line.
Klasy 1-4 w dniu 9 lutego 2022r., godz. 17.30
Klasy 5-8 w dniu 10 lutego 2022r., godz. 17.30
Miejski konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych
11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się Miejski Konkurs kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych. Naszą czwóreczkę reprezentowały dwa duety: Lena Kubiś i Nadia Wojciechowska z klasy 4b,które otrzymały wyróźnienie, Natalia Kupiec i Martyna Schiller z klasy 8d, oraz solistka: Emilia Głuchowska z 8b, która zdobyła trzecie miejsce. Wszystkim dziewczynom gratuluję i życzę dalszych muzycznych sukcesów.
Natalia Walkowiak
Koduj z Gigantami
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami". Już po raz dziesiąty zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!
Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.
Odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 5 do 27 lutego 2022 roku.
Akcję honorowym patronatem wspierają: Ośrodek Rozwoju Edukacji, NASK oraz Prezydenci Miast. Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, która jest globalnym partnerem Microsoft dla Edukacji.
W 10. edycji akcji "KODUJ Z GIGANTAMI - SZYFRY I ZAGADKI” zabierzemy uczestników do świata szyfrów i zagadek, które będziemy wspólnie odkodowywać, pracując m.in. w takich środowiskach jak Scratch, Minecraft Education Edition, App Inventor, C#, Python.
Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.
Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy, że uczeń indywidualnie zarejestruje się na stronie: www.kodujzgigantami.pl.
#ŚwiątecznaKartkaDla..
Klasa 2a włączyła się w akcję #ŚwiątecznaKartkaDla.. Uczniowie wypisali kartki życzeniami Bożonarodzeniowymi i dostarczyli je osobom starszym i samotnym zamieszkującym ich najbliższe otoczenie.
Anita Pietrzak
8
#ŚwiątecznaKartkaDla..
Klasa 2c włączyła się w akcję zainicjowaną przez KO w Poznaniu #ŚwiątecznaKartkaDla.. Celem akcji było kultywowanie tradycyjnego sposobu przesyłania życzeń bożonarodzeniowych. Dzieciaki przekazały kartki osobom starszym i samotnym.
Anna Garstka
W naszej Szkole na RODZICÓW zawsze można liczyć!!!
Składamy ogromne podziękowania na ręce p. ANNY WALIGÓRY, członka Rady Rodziców za wyjście z inicjatywą oraz gratisową wymianę dwóch lamp przy wejściu głównym do szkoły na lampy LED. Dzięki inicjatywie p. Ani przed wejściem głównym jest jaśniej, bezpieczniej i energooszędnie.
Dziękujemy!
SP 4 pamięta
27 grudnia 1918 roku, 103 lata temu, zaraz po Bożym Narodzeniu wybuchło Powstanie Wielkopolskie.
Nasi przodkowie odnieśli wówczas militarne i polityczne zwycięstwo. Zostało ono zbudowane na fundamencie pracy organicznej oraz sile polskiej tradycji i kultury.
W tym roku po raz pierwszy obchodzić będziemy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. Święto to będzie obchodzone w całym kraju.
Niech cała Polska tego dnia zobaczy, że są sprawy i wydarzenia, które mogą nas łączyć i, z których możemy być dumni.
Pamiętajmy o naszych przodkach, dla których wolności, wspólnota, Ojczyzna były warte wielkich poświęceń.
Oddajmy cześć Powstańcom Wielkopolskim. Niech dzieci i młodzież dadzą przykład dorosłym. Zachęćmy je do wywieszenia w domu flagi państwowej lub stosownego przyozdobienia okna, dla upamiętnienia naszej wielkopolskiej, zwycięskiej walki o wolność i niepodległość.
Wielkopolski Kurator Oświaty
Robert Gaweł
Archiwum Aktualności