Uczniowie klas 7 na lekcji biologii wykonali ciekawe modele z krepy, plasteliny i pudełek. Wykazali się kreatywnością i utrwalili wiadomości.
Marta Ciszewska
Uczniowie klas 7 na lekcji biologii wykonali ciekawe modele z krepy, plasteliny i pudełek. Wykazali się kreatywnością i utrwalili wiadomości.
Marta Ciszewska
Nasza szkoła brała udział w konferencji klimatycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu. Tematem konferencji była susza. Jest to cześć programu edukacji ekologicznej. Konferencja składała się wykładu i dyskusji. Ważne by młode pokolenie zdawało sobie sprawę z problemu suszy i sposobów na jej zminimalizowanie.
Marta Ciszewska
SU Czwóreczki zaczyna swoją działalność. We wrześniu dokonaliśmy wyboru Samorządu Uczniowskiego i opiekunów.
Przewodniczącą została Oliwia Augustyniak, zastępcami Ola Kobiela i Alicja Ortyl, sekretarzem Kaziu Hofa. Opiekunami panie Anna Mizerska, Marta Ciszewska i Anna Witosławska.
W planach wiele działań wzbogacających życie szkoły, m.in. dyskoteki, Dzień Łasucha czy kontynuacja Turnieju Klas.
Anna Mizerska
W minioną środę odbyły się zawody na stadionie Stella.
Reprezentacja dziewcząt starszych zajęła 4 miejsce na sześć szkół startujących.
Reprezentowały nas uczennice kl. 7 a i b
Maria Sajnaj
Rozalia Krzyśka
Zuzanna Kryk
Aleksandra Wójcik
Aleksandra Zimecka
Katarzyna Dujs
Nadia Waleriańczyk
Gratulacje!
Zofia Piotrowska
Klasa 5a jest w trakcie realizacji programu „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”
Celem tego programu jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E.P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.
Program składa się z 10 części tematycznych, które koncentrują się na kształtowaniu pozytywnych postaw i zachowań, poprzez rozwijanie odporności psychicznej oraz optymistycznego podejścia do życia.
Podczas ostatnich zajęć uczniowie wykonywali swoje własne apteczki. Będą umieszczać tam przedmioty z pozytywną energią i wspomnieniami, aby w momentach kryzysu móc zajrzeć do nich i poszukać „lalkarstwa” na zły humor.
Ewa Darul-Szklanna
Pierwsze zadanie już za nami. Klasy czwarte, inspirując się dziełem architekta R. Buckminster Fuller'a wykonały własne freblowskie konstrukcje.
W dniu 19.09. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w obchodach upamiętniających ofiary napaści wojsk sowieckich na Polskę. Poczet sztandarowy wraz z opiekunem reprezentował SP4 w uroczystości pod pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru.
Jakiej mąki używa piekarz do pysznych rogalików? Ile czekolady dodaje cukiernik do słodkich babeczek? Uczniowie klasy 2a już wiedzą, a wszystko dzięki warsztatom organizowanym przez Auchan Komorniki/Poznań. Każdy uczestnik mógł poczuć się jak prawdziwy piekarz przygotowując swoje wypieki, a także wcielić się w cukiernika dekorując tartę oraz kasjera pracując na kasie. To był pouczający i smakowity dzień:)
Barbara Plichta
Uczniowie klasy 2b wzięli udział w Dniu Kropki. Na początku wysłuchali opowiadania pt. "The Dot" o Małej Vasti autorstwa Petera Reynoldsa. Dowiedzieli się czym jest Dzień Kropki i na czym polega jego filozofia. Zastanawiali się gdzie mieszkają kropki i czy po połączeniu kropek powstanie obrazek. Następnie każdy uczeń rozwijał kropkę w dowolny sposób, tworząc swój unikalny obraz. A to fotorelacja z tego wyjątkowego dnia.
Anna Migdał
Tegoroczna akcja Sprzątania Świata w naszej szkole przebiegała pod hasłem: „Małe odpady, duży problem”.
Każdego roku na całym świecie wyrzuca się około 4,5 biliona niedopałków. To czyni je odpadem, którym ludzie najczęściej zaśmiecają naturę. Porzucone na ziemi, zakopane w piasku na plaży, ale także zatopione w wodzie są prawdziwymi toksycznymi bombami. Badania pokazują, że jeden pet może skazić do 1000 l wody!
Nie mniej popularnym odpadem są kapsle od butelek. One również przez wielu są beztrosko porzucane w naturze, a ich wydobycie wymaga nie lada wysiłku.
Dziś wszyscy uczestnicy, spotykali na swojej drodze wiele różnorodnych śmieci!
Dbajmy o „Nasz Świat”!
Koordynator Akcji
Grażyna Kulińska
Oprócz tradycyjnych lekcji wf promujemy innowacyjne zajęcia aktywizujące uczniów nie tylko sportowo, ale również intelektualnie.
Jak to zrobić?
Bieg z mapą na orientacje to świetna zabawa, którą mieli okazje poznać uczniowie naszej szkoły w tym tygodniu. Korzystamy z pięknej pogody póki możemy :)
Ciało i główka pracuje:)
Ewa Darul
Powered by aSc EduPage