22 października uczniowie na kółku biologicznym samodzielnie wykonali preparaty roślinne z cebuli. Później mogli oglądać swoje dzieła pod mikroskopem.
Marta Ciszewska
22 października uczniowie na kółku biologicznym samodzielnie wykonali preparaty roślinne z cebuli. Później mogli oglądać swoje dzieła pod mikroskopem.
Marta Ciszewska
Rozpoczęliśmy cykl spotkań filmowych w ramach projektu Młode Horyzonty. Tym razem ogladalismy film "Polowanie na czarownice", który zwrócił nam uwagę na moc wyobraźni i przyjaźni. Pokazał nam rownież jak obco w klasie może się czuć uczeń z niepełnosprawnością.
Kolejne spotkania będą się odbywały co miesiąc,a gości nas Ośrodek Kultury w Luboniu.
Marta Górna
18 października świetliki miały zajęcia przyrodniczego na temat rozwoju złożonego u owadów i płazów. Poznaliśmy też układ pokarmowy człowieka.
Marta Ciszewska
BIJEMY REKORD Z WOŚP
16 pażdziernika nasi uczniowie z klas II i III wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii WOŚP polegającej na równoczesnym uciskaniu klatki piersiowiej przez jak największą grupę uczniów. Celem wydarzenia było propagowanie udzielania pierwszej pomocy, trening umiejętności resuscytacyjnych.
Nasi uczniowie każdego roku uczestniczą w warsztatach Ratujemy i Uczymy Ratować, co sprawia, że dzieciaki sprawnie i bez oporów przeprowadzają resuscytację krązeniowo-oddechową, co bardzo nas cieszy.
Dziekujemy wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i wolontariuszom- dzięki Wam BICIE REKORDU przebiegło sprawnie i prawidłowo.
Anna Garstka
Anna Pawlak
Na początku października Kajetan Cegłowski z kl. 3b uczestniczył w dwóch turniejach w Poznaniu, w których rywalizował z innymi juniorami o podwyższenie kategorii szachowej. Każdego dnia rozegrał 5 parogodzinnych partii. W sobotę 5.10. sięgnął po złoto i wypełnił normę na III kategorię, w niedzielę 6.10. wywalczył srebrny medal.
Klasy 8 na lekcji biologii wykonywały modele DNA z patyczków do uszu, papieru kolorowego i papieru kolorowego. Przestrzenny model DNA pozwala utrwalić jego budowę.
Marta Ciszewska
Klasy 7 na lekcji biologii wykonywały model kości. Takie prace pomagają opanować i utrwalić materiał.
Marta Ciszewska
Samorząd Uczniowski naszej Czwóreczki w dniu 04.10.2024r. ustalił podczas warsztatu z p. Anną Mizerską i Agnieszką Antczak "Słoik wartości".... Będą to nasze drogowskazy na drodze rozwoju i uczenia się . Dziękujemy SU.
W pierwszym tygodniu października dzieci ze świetlicy szkolnej
wzięły udział w IV Edycji Ogólnopolskiej Akcji „Czytamy z sercem”.
Bibliotekarze głośno przeczytali uczniom „Bajkę o sercu” autorstwa
Michała Filipek, oraz fragment książki Wojciecha Grajkowskiego „Krew”.
Po wysłuchaniu tekstów dzieci odpowiadały na zadawane przez
nauczycieli pytania i opowiadały co należy robić by dbać o serce. Dzieci
przypomniały sobie zasady pierwszej pomocy oraz numery alarmowe. Po
części edukacyjnej zajęć uczniowie wykonali serduszka z papieru
kolorowego w formie wydzieranki. Prace dzieci zostały umieszczone na
gazetce w świetlicy oraz przy bibliotece szkolnej.
W kolejnych dniach odbywały się spotkania w bibliotece szkolnej
podczas których uczniowie klas I-III wysłuchali opowieść pt „Miłość” -
Astrid Desbordes, Pauline Martin, „Miłość na czterech łapach” - Jakub
Tylman, oraz „Bajkę o sercu” - Michał Filipek. Podczas zajęć odbyły się
warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie przypomnieli
sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, przećwiczyli
pozycję boczną bezpieczną oraz wykonywali uciski ratownicze na
fantomach. Na zakończenie rozwiązały Quiz z Hertusiem i pokolorowały
zakładki „Czytam z sercem”.
Uczniom bardzo podobały się zajęcia z IV Edycji Ogólnopolskiej
Akcji „Czytam z sercem”.
Anna Pawlak
Pierwszy Dzień Łasucha za nami. Było słodko, pysznie i kolorowo. Dziękujemy klasom czwartym za wkład w przygotowaniu wypieków. Klasy piąte - szykujcie się na następny raz.
Marta Górna
W dniu 9 października uczniowie klasy 3a i 3b wzięli udział w wycieczce do Kórnika i Centrum Edukacji w Konarskim. Na poczatku zwiedzali Kórnik i zapoznali sie z historią zamku. Później poznali historię XIX-wiecznej wiejskiej szkoły, w zabytkowej ponad 200 - letniej stodole wysłuchały opowieści o pracach rolnika, a w wiejskich zabudowaniach karmiły wiejskie zwierzęta. Uczniowie wzięli udział w lekcji w "dawnym stylu" - pisanie gęsim piórem, klęczenie na grochu, dyscyplina, ubiór dzieci i wyposażenie tornistra. Po zajęciach zabawa na wiejskim podwórku oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Anna Migdał
Barbara Plichta
W dniu 4 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w warsztatach na temat Światowego Dnia Zwierząt. Dowiedzieli się jakie podobieństwa mają ludzie i zwierzęta np. budowanie domów, ziewanie, śmiech itp.Dzieci poznały również prawa zwierząt. Uczniowie klasy 3b przygotowali z tej okazji plakaty zachęcające do dbania o zwierzęta żyjące w naszych domach, w ZOO, schroniskach jak i w naturalnym środowisku.
Anna Migdał
8 października kółko biologiczne za pomocą aplikacji do rozpoznawania roślin - Flora incognita pozwalało nowe gatunki roślin.
Marta Ciszewska
Uczniowie korzystają z nowych i najnowszych mikroskopów otrzymanych z grantu. Teraz każdy uczeń ma swój mikroskop!
Marta Ciszewska
Świetliki 4 października na zajęciach z p.Marta mogły obserwować preparatu pod lupą. Poznaliśmy między innymi szkielety zwierząt oraz szkodniki pół uprawnych.
Marta Ciszewska
Kółko biologiczne 1 października wykonało jadalne modele nukleotydu i DNA. Zabawa była jak zwykle pyszna.
Marta Ciszewska
Uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach w Bibliotece Miejskiej w Luboniu. Odkrywali zakamarki biblioteki i wzięli udział w warsztatach plastycznych: O książkach bez liter, czyli zabawa z Picturebookami".
Anna Migdał
Świetliki na zajęciach z p.Martą zapoznały się z mikroskopami i preparatami.
Marta Ciszewska
Powered by aSc EduPage