Już po raz czwarty zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
XX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wpisani w historię”
Maja Ruszczyńska z kl.3b i Zuzanna Wala z kl.7a wzięły udział w XX Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Wpisani w historię”, który odbywał się pod hasłem „Piękno polskiej przyrody”
Corocznie organizatorem konkursu jest Komenda Hufca Harcerstwa Polskiego im. Tytusa Działyńskiego w Kórniku.
Uczestnicy konkursu występowali w dwóch kategoriach wiekowych.
Maja reprezentowała naszą szkołę w kategorii I-III recytując wiersz Jana Brzechwy „Jeż, który się spóźnił”, natomiast Zuzanna w kategorii VII-VIII przedstawiła wiersz Wisławy Szymborskiej „Milczenie roślin”.
Dziewczyny świetnie zaprezentowały się w wybranych przez siebie utworach ,zajmując w swoich kategoriach wiekowych drugie miejsca.
11 listopada Zuzanna i Maja wezmą udział w uroczystej gali z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się na Zamku w Kórniku.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
Maria Baier
Wojewódzki Konkurs z WF
W październiku odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu z WF. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Do etapu szkolnego zgłosiło się osiem uczennic z klas piątych, siódmych i ósmej. Część teoretyczna nie należała do łatwych, trzeba było wykazać się przepisami gry w piłkę nożną, tenisa, a nawet futbolu amerykańskiego. Część praktyczna obejmowała wiele elementów sprawności: zwinność, gibkość, skoczność, wytrzymałość. Które sprawdzone zostały poprzez elementy tańca – krakowiaka, jazdę rowerem, przewrót w przód na skrzyni, bieg przez 4 min i skok w dal. Nie mamy jeszcze oficjalnych wyników, ale możemy zdradzić, że jedna osoba przeszła do etapu rejonowego !
Gratulujemy wszystkim uczennicom 😊
Zofia Piotrowska
Natalia Adamska
"WF w SP 4 na co dzień"
Uczennica kl. 5a bardzo lubi montować filmy, oto jej kolejna produkcja: "WF w SP 4 na co dzień". Zapraszamy do obejrzenia i odszukania siebie lub swoich dzieci!
https://drive.google.com/file/d/1XNRy_lJ6gmZYNzPUz1rCNVhRNhCY0jDk/view?usp=sharing
Zofia Piotrowska
Dzień Edukacji Narodowej
„Miód na serce” dla każdego Nauczyciela, kiedy ABSOLWENCI odwiedzają nas w „Przyjaznej Czwóreczce”. W Dniu Edukacji Narodowej Emilka, Szymon, Jakub, Maja i Martyna opowiedzieli nam o swoich doświadczenia z nowej szkoły. Z tęsknotą wspominali chwile z podstawówki.
Cieszą nas sukcesy ABSOLWENTÓW, z radością towarzyszymy Im w rozwoju i obserwujemy jak odlatują na własnych skrzydłach w przyszłość.
Agnieszka Antczak
Wizyta Policji i Straży Miejskiej w SP4
Uczniowie klasy 1c spotkali się tym razem z funkcjonariuszami Policji oraz Straży Miejskiej w Luboniu. Dzieci zapoznały się z informacjami na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, a także z niektórymi znakami drogowymi. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.
Anna Wizła
Wycieczka do WPN
Po raz kolejny pierwszaki uczestniczyły w wycieczce edukacyjnej. Klasa 1c poznawała osobliwości natury w Wielkopolskim Parku Narodowym. Dzieci z uwagą słuchały informacji na temat roślinności oraz zwierząt. Brały udział w zajęciach w terenie i rozwiązywały interesujace zagadki. Wycieczka była bardzo pouczającym i ciekawym doświadczeniem, a także świetną zabawą.
Anna Wizła
Konkurs na logo E-Biblio
Drodzy Uczniowie,
dziękujemy za liczne zainteresowanie konkursem na logo do E-Biblio. Jury spośród wielu prac wybrało 3 najlepsze, które doskonale charakteryzują naszą bibliotekę. O głos poprosiliśmy też członków Samorządu Uczniowskiego, aby zadecydowali, które logo podoba się Wam – Uczniom najbardziej. Niniejszym ogłaszam, że logo, które będzie reprezentowało wizerunek Biblioteki szkolnej należy do Natana Dutkiewicza z klasy VII c! Dodatkowo chcielibyśmy wyróżnić dwie prace konkursowe, które należą do Maksyma Janotki z klasy VII b oraz Szymona Schlegel z klasy IV a. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu!Paulina Kostrzewska
Projekt Edukacja do Bezpieczeństwa
W naszej szkole klasy ósme realizują PROJEKT EDUKACYJNY pt. „Postępowanie w sytuacjach zagrożeń” z wykorzystaniem metody edukacji wyprzedzającej oraz oceniania kształtującego. W klasie 8a, b pracowaliśmy z wykorzystaniem „Skrzyneczki Mistrzów” Szkoły Uczącej Się. Atmosfera była miła, twórcza i sprzyjała kreatywności uczniów. W klasie 8a i b Skrzyneczka Mistrzów pomogła uczniom podsumować zajęcia i dokonać poziomu realizacji celów. Sami tworzyli pytania na sprawdzian, rymowanki i zadania domowe. To była ciekawa lekcja.
Agnieszka Antczak
Muzyczny prezent z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Na 14 października, zespół wokalny działający w Naszej szkole, przygotował muzyczny podarunek dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Spontaniczne nagrany utwór, okazał się miłą i udaną niespodzianką.
Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku:
Konferencja „Rodzina i szkoła wobec pandemii COVID-19. Diagnoza sytuacji” – 26 października 2021
Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie w ramach Programu Wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki zaprasza do udziału w drugiej konferencji naukowej pt. „Rodzina i szkoła wobec pandemii COVID-19. Diagnoza sytuacji”, która odbędzie się 26 października 2021 o godzinie 9.45.
W ramach konferencji podjęta zostanie refleksja nad wyzwaniami stojącymi przed rodziną i szkołą w związku z zaistniałymi skutkami pandemii COVID-19. Zaproszeni goście podzielą się wynikami badań dotyczącymi pandemii COVID-19 w trzech perspektywach: medycznej, rodziny oraz szkoły.
Wydarzenie będzie przebiegać w formie hybrydowej - będzie je można śledzić online na platformie Webex
Więcej informacji o konferencji wraz z programem można znaleźć na stronie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wycieczka
Za nami kolejna edukacyjna wycieczka . Pomimo deszczowej pogody, wspólnie spędzony czas na ścieżkach Wielkopolskiego Parku Narodowego, był bardzo owocny w wiedzę . Wszystkie dzieciaki spisały się na medal !!! Mam nadzieję, że długo i miło będą wspominały tę wyprawę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć .
wych . Małgorzata Goździewska
14
JESIENNE KANAPKI
Jesień to sezon obfitujący w dojrzałe owoce i warzywa. Dlatego klas 1b na drugie śniadanie przygotowała kilka smakowitych pomysłów na jesienne kanapki. Wszyscy z zaangażowaniem przystąpili do przygotowania kanapek z produktów, wśród których znalazły się: sałata, ogórek, rzodkiewka, papryka, pomidor, szczypiorek itp. Te specjały sprawiły, że kanapki były smaczne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe. Przygotowując posiłek uczniowie mieli okazję do rozwijania wyobraźni i kreatywności. Dzieci dowiedziały się, że posiłek bogaty w owoce i warzywa jest bardzo ważny dla zdrowia człowieka. Kanapki wyglądały pięknie i kolorowo. Smakowały wybornie i były pełne witamin.
Katarzyna Kolińska-Nowaczyk
4
Różowa skrzyneczka
Rada Rodziców włączyła się w akcję "Różowa skrzyneczka". W damskiej toalecie zawisły dwie takie skrzyneczki. O akcji możecie poczytać na stronie "Różowej skrzyneczki".
Plakat.pdf
Rada Rodziców
Konkurs Belfra
Rada Rodziców wraz z Samorządem Uczniowskim w okresie od 1.10 do 12.10.2021 przeprowadziła konkurs Belfra. Uczniowie oddawali głosy na nauczycieli w siedmiu kategoriach. Po podliczeniu głosów wyłoniono zwycięzców:
Belfer Usmiechu - Barbara Plichta
Belfer Kartkowek - Aneta Andrzejewska
Belfer Piora - Paulina Kostrzewska
Belfer Cierpliwosci - Maciej Wozniak
Belfer Mistrz Elegancji - Arkadiusz Kaminski
Belfer Luzak - Natalia Adamska
Belfer Misiek- Tulisiek - Cecylia Przybyszewska - Marciniak
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.
Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski
Spotkanie z Policją
W dniu 15.10.21 w klasach pierwszych odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z przedstawicielami: Lubońskiej Policji oraz Straży Miejskiej. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”.
Pani policjantka przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się po ulicy podczas jazdy rowerem oraz samochodem. Podkreśliła także, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych na odzieży czy plecakach, zwłaszcza po zmroku. W czasie spotkania uczniowie przypomnieli sobie również numery alarmowe.
Wszyscy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa.
Katarzyna Kolińska-Nowaczyk
Dzień Nauczyciela w kl. 5 a!
Oliwia Augustyniak bardzo lubi montować filmy, została naszym klasowym monterem :-)
Oto jej dzieło:
pozdrawiamy uczniowie kl 5 a
Sztuka popularna w naszej szkole
Wrzesień w klasach siódmych minął pod znakiem pop-artu. Uczniowie na lekcjach plastyki mieli okazję poznać cechy tego kierunku, oraz jego główne założenia. Owocem tych zajęć są piękne prace plastycze, które można podziwiać na głównym holu szkoły.
11
Warsztaty teatralne w Ośrodku Kultury
Ośrodek Kultury w Luboniu rozpoczyna kolejne zajęcia cykliczne. Tym razem zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty teatralne. W każdą środę o godz. 17:30 zachęcamy do udziału w zajęciach podczas, których będziemy wspólnie pracować nad ekspresją i wyrażaniem uczuć poprzez odpowiednią mimikę i mowę ciała, a także dowiemy się jak radzić sobie z tremą.
Renata Toporska
Ośrodek Kultury w Luboniu
tel: 515 393 420
Tytuł Stypendysty Miasta Luboń 2021
Dnia 12.10.2021r., w Centrum Organizacji Pozarządowych w Luboniu, odbyło się uroczyste wręczenie tytułu Stypendysty Miasta Luboń 2021. Rada Stypendialna przyznała wyróżnienia dla 43 najbardziej uzdolnionych uczniów w dziedzinie dokonań naukowych, artystycznych i sportowych.
W gronie wyróżnionych sportowców znaleźli się nasi uczniowie. Tytuł Stypendysty Miasta Luboń 2021 z rąk pani Burmistrz Małgorzaty Machalskiej oraz Przewodniczącej Rady Miasta Luboń pani Teresy Zygmanowskiej odebrali: Amelia Brzykowska z klasy 7d, Franciszek Tłok z klasy 7d, Bartosz Ziółkowski z klasy 7a oraz Jakub Ziółkowski.
Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!
Anna Poprawka
Archiwum Aktualności